Witamy na naszej stronie internetowej poświęconej hodowli kotów rasy Devon Rex pod przydomkiem hodowlanym Wil-Lux*PL.

Nasza hodowla mieści się w Sieradzu i zarejestrowana jest w związku Supreme Cat Club Łódź, który należy do największej polskiej federacji felinologicznej Felis Polonia – członka światowej federacji Fédération Internationale Féline (FIFe)

Koty są pełnoprawnymi członkami naszej rodziny, obdarzone są ogromną miłością, opieką i zrozumieniem. Towarzyszą nam w każdej domowej sytuacji: razem śpimy, gotujemy, bawimy się, a nawet razem odwiedzamy toaletę ;) Taki właśnie jest cudowny, towarzyski charakter devona, który, przygotuj się, nie będzie odstępował człowieka na krok, a najchętniej towarzystwa dotrzyma na ramieniu :)

Devony to wspaniałe stworzenia, które mają bardzo oryginalny, kosmiczny wygląd, ogromne uszy i piękne wielkie oczy oraz wyjątkowe, krótkie, karbowane futerko.

To koty o niesamowitym charakterze, obdarzające bezgraniczną miłością. Są wesołe, towarzyskie, łagodne, uwielbiają dzieci i świetnie dogadują się z innymi zwierzętami. Są też bardzo ufne, odważne i ciekawskie. Te wszystkie cechy sprawiły, że zakochałyśmy się w tej rasie, a hodowla stała się naszą pasją :)

Bardzo dbamy o dobro naszej kociej rodziny, starając się zapewnić jak najlepsze warunki do życia i rozwoju. Nasz dom jest duży, pełny przystosowanych do kocich potrzeb mebli, drapaków, mięciutkich legowisk i zabawek, a w trosce o kocie bezpieczeństwo, mamy osiatkowany balkon.

Koty z naszej hodowli są zdrowe, przebadane, doskonale zsocjalizowane, wychowane w miłości i najlepszych domowych warunkach. Kocięta opuszczają dom w wieku powyżej 12 tygodni, po dwukrotnym szczepieniu i trzykrotnym odrobaczeniu, a w opcji „na kolanka” po zabiegu sterylizacji/kastracji.

Bardzo lubimy uczestniczyć z naszymi devonami w wystawach i zdobywać doskonałe, zaszczytne kocie tytuły. Na stronie przedstawiamy wyniki, osiągnięcia i tytuły zdobyte na międzynarodowych wystawach w Polsce i zagranicą.

Jeśli rozważasz powiększenie rodziny o wspaniałego kota rasy Devon Rex, zapraszamy do kontaktu lub do odwiedzin naszej hodowli. Odpowiemy chętnie na wszystkie pytania, doradzimy i zapewnimy wsparcie. Utrzymujemy także późniejszy kontakt z opiekunami naszych kocich dzieci, a w galerii można obejrzeć zadwolone kociaczki w nowych domkach.

Pozdrawiamy serdecznie,

Barbara i Klaudia – Hodowla Wil-Lux*PL :)

View the embedded image gallery online at:
http://devoncats.com/index.php/pl/o-nas#sigFreeId1ddc7d34e1